Voľné pracovné miesto

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

Liečebno-výchovné sanatórium Charakteristika detí Pedagogickí a odborní zamestnanci Školský vzdelávací program Výchovný program- Cesta k návratu / Pomoc k návratu Školský poriadok LVS Školský poriadok ZŠ ako súčasť LVS Smernica o poskytovaní zdravotnej starostlivosti Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach LVS Poľný Kesov Prevencia a riešenie šikanovania žiakov v LVS Poľný Kesov 2023/2024 Školský program prevencie proti obezite šk.rok 2023/2024 ROZVRHY šk.rok 2023/2024 Prevencia skorého sexuálneho života mladistvých 2023/2024 Preventívne programy v skratke

Liečebno-výchovné sanatórium

Naše zariadenie zabezpečuje systematickú celoročnú odbornú starostlivosť poskytovanú špeciálnymi pedagógmi, psychológom, pedopschiatrom a zdravotnou sestrou v súlade s individuálnymi potrebami a diagnózou dieťaťa, kombinované s poruchami aktivity a pozornosti (ADHD), vývinovými poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia, dyskalkúlia). Poskytuje vzdelávanie v 5. triedach základnej školy v ročníkoch 5 - 9.

Naším cieľom je poskytnúť každému dieťaťu dobré podmienky pre získanie základných kompetencii a špeciálnymi formami a metódami  v čo najväčšej miere prispieť k  reedukácii narušeného psychosociálneho a emocionálneho vývinu detí.

Naše zariadenie plní úlohu pri ochrane klientov pred sociálno-patologickými javmi v prevencii problematického a delikventného vývinu. Preventívne pôsobenie je zamerané na ochranu detí pred rizikom vzniku drogových závislostí. Aktívne pracuje s rodinou s cieľom zlepšiť a zachovať jej funkciu. LVS je zriadené ako koedukačné a internátne školské zariadenie s celoročnou prevádzkou, okrem školských prázdnin.  S kapacitou 48 miest ponúka ubytovanie a stravovanie 5x denne.

Súčasťou LVS je základná škola a o umiestnenie môžu požiadať zákonní zástupcovia dieťaťa.
Hlavnou úlohou LVS je poskytnutie psychologickej, psychoterapeutickej a výchovnej starostlivosti deťom zlyhávajúcim vo výchovno-vyučovacom procese  a deťom s narušeným psychosociálnym vývinom, u ktorých ambulantná starostlivosť neviedla k náprave.

Poskytuje nižšie sekundárne vzdelávanie ISCED 2 spôsobom primeraným dispozíciám žiakov, korekcie porúch učenia, individuálnu prácu so špeciálnym pedagógom, vzdelávanie podľa individuálneho študijného plánu.

Preventívne programy: PREVENTiVNE_PROGRAMY_3.pdf

Celoročná prevencia

„Cesta k emocionálnej zrelosti“ – podpora emocionálneho dozrievania detí

• Pre  5. – 9. ročník
  • V rámci aktivít TKC

September

Podpora a zlepšenie vzťahov v triede – TEAMBUILDING

• pre 5. – 9. ročník
  • kooperatívne aktivity v areáli LVS

Správna životospráva dievčat (prednáška, tvorivé aktivity)

Október

Duševné zdravie – zvládanie stresu a psychohygiena

• Svetový deň duševného zdravia – 10.10.2022
  • Pre 5. – 9. ročník

Protidrogová prevencia I. (kreatívne aktivity, prezentácia)

-pre 5.-9.ročník

November

Body Image a sebaponímanie – sebahodnotenie, vnímanie vlastného tela a vplyv médií na sebaobraz – „Vymyslená krása“ (MP Education s.r.o.)

• Pre dievčatá – 2. stupeň ZŠ

Protidrogová prevencia II. (kreatívne aktivity, prezentácia)

-pre 5.-9.ročník

December

KATKA – prevencia sociálno – patologických javov

• Pre 8. a 9. ročník
  • Diskusia spojená s prezeraním dokumentu

Január

Duševné zdravie – psychohygiena

• Relaxačné aktivity

Február

Podpora a zlepšenie vzťahov v triede – Vzťahy v triede

• pre 5. – 9. ročník
  • dramatoterapia, konštruktívne riešenie vzťahov v triede

Marec

„Báť či nebáť sa?“ – (MP Education s.r.o) – vplyv rizikových faktorov (fajčenie, alkohol, návykové látky) na reprodukčné zdravie

Apríl

Prevencia a eliminácia agresivity a šikanovania v školskom prostredí I.

Máj

Prevencia a eliminácia agresivity a šikanovania v školskom prostredí II.

Jún

„Si online II“ – (MP Education s.r.o.) – vplyv informačných technológií na sociálne vzťahy, riziká sociálnych sietí (kyberšikana a i.)

Liečebno-výchovné sanatórium
    Mojmírovská 70,
    951 15 Poľný Kesov
  • 037/7787121 (škola a internát)